Skoro v každé ostravské rodině byl nějaký havíř – dědeček, tatínek, strýc. U příležitosti 27. setkání hornických měst a obcí České republiky, které se bude v Ostravě konat od 8. do 10 září 2023, sbírá město fotografie a příběhy místních horníků. 

Fotografie svých předků v hornické uniformě, v pracovním oblečení nebo zkrátka s jakoukoliv hornickou tématikou, můžete společně s krátkými příběhy, které se k nim vážou, posílat na jozef.serka@ostrava.cz nebo na martin.jurica@ostrava.cz. Sběr fotek probíhá do 30. dubna 2023.

Materiály pak bude Ostrava používat při přípravě prezentace hornického setkání s názvem FAJRONT!!! a pro potřeby prezentace a propagace města a jeho historie. Veřejnost se už podobně zapojila například u příležitosti 70. výročí osvobození Ostravy, oslav 100. výročí založení samostatného československého státu a dalších.

Těšíme se na vaše příběhy!

Upozorňujeme Vás, že poskytnutím fotografie či jiného materiálu dáváte souhlas s jeho publikováním v elektronické či tiskové podobě. Poskytnuté materiály budou použity výhradně k účelu propagace města a prezentování jeho historie. Údaje Vás, jako poskytovatele, budeme shromažďovat za účelem identifikace původu jednotlivých fotografií v rozsahu jméno, příjmení, e-mailová adresa a telefonní číslo. Tyto Vaše osobní údaje budeme shromažďovat do 31. prosince 2023, poté budou skartovány.