Datum a čas konání: 22.07.2023 | 09:00 - 18:00

Místo konání: Náměstí Ostrava-Jih

Do našeho zářijového setkání ještě pár týdnů zbývá, ale už teď můžete nasát hornickou atmosféru. Městský obvod Ostrava-Jih připravil na sobotu 22. července akci s názvem Fajront na Jihu.

Hlavním bodem dopolední části akce od 9 do 12 hodin bude zábavně-edukační soutěž Dobrodružství na černé stezce, během které na účastníky čekají úkoly související s hornictvím. Zájemci je mohou absolvovat u hornických vozíků v Hrabůvce a zapojit se tak do soutěže o tři rodinné vstupenky do hornického muzea Landek Park.

Odpolední program od 15 do 18 hodin se přesune na Náměstí Ostrava-Jih v Hrabůvce, kde mimo jiné vystoupí kapela Stonava. V repertoáru představí hornické písně, ale i skladby z filmů a muzikálů. O hornictví během své přednášky povypráví kronikář obvodu Petr Lexa Přendík spolu se zástupci projektu Paměť národa.

V průběhu července a srpna bude na venkovních výstavních nosičích City Gallery umístěných na Náměstí Ostrava-Jih a v předprostoru obchodního centra Kotva v Zábřehu k vidění výstava věnovaná historii hornictví na Ostravsku.

Bližší informace zde: https://ovajih.ostrava.cz/cs/o-jihu/aktualne/fajront-na-jihu

Akce je realizována s finanční podporou statutárního města Ostravy.
Partnerem akce je AGEL Hornická poliklinika s.r.o.